Profilaktyka w Nowym Dworze Maz. - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 08.03.2006

W tegoroczny Dzień Kobiet policjanci Zakładu Prewencji i słuchacze szkolenia dla specjalistów ds. nieletnich przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami klas I – VI Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim. Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości prawnej dzieci z zakresu ich praw, ruchu drogowego oraz problematyki nieletnich.

Uczniowie klas starszych (IV-VI) omawiali z funkcjonariuszami zasady postępowania w sprawach nieletnich, rolę Sądu Rodzinnego, uprawnienia Policji, a także rozmawiali o przemocy i agresji. Ponadto dowiedzieli się jakie środki oddziaływania wychowawczego może zastosować wobec nieletnich Sąd Rodzinny i Nieletnich za popełnienie czynów karalnych.

W klasach młodszych (I-III) policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, w szkole i  w domu. Dzieci dowiedziały się również jak postępować przy spotkaniu z osobą „obcą”. Ponadto uczniowie mogli się pochwalić swoją wiedzą o zasadach ruchu drogowego.

Na najmłodszych uczniów nowodworskiej szkoły czekała niespodzianka – spotkanie z maskotką Centrum Szkolenia Policji „Inspektorem sową”. Policjanci zostawili uczniom kilka drobiazgów – maskotki, zakładki do książek i elementy odblaskowe do przypięcia na ubraniu.

Dyrekcja szkoły z zadowoleniem przyjęła spotkanie zrealizowane przez CSP. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z CSP. To dla nas bardzo ważne aby uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tego rodzaju przedsięwzięciach. Grono pedagogiczne bardzo wysoko ocenia merytoryczne przygotowanie zajęć przez legionowskich policjantów – stwierdza w rozmowie z rzecznikiem prasowym CSP, Wicedyrektor Szkoły nr 5 Iwona Boczkowska. Bardzo chętnie zaprosimy policjantów na kolejne lekcje – dodaje.

W tym dniu, profilaktyką przeprowadzoną przez funkcjonariuszy z CSP objętych zostało około 80% uczniów nowodworskiej szkoły podstawowej.