Z WIZYT¡ W GIMNAZJUM - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 10.03.2006

Dynamika rozwoju społecznego powoduje, że o swojej przyszłości i karierze zawodowej muszą myśleć coraz młodsi Polacy. Mając to na uwadze, dyrekcja Gimnazjum nr 4 w Legionowie zatrudniła doradcę zawodowego, który stara się pomóc uczniom klas trzecich w wyborze przyszłej drogi życiowej, zapraszając do szkoły przedstawicieli różnych zawodów. W czwartek 9 marca br. gimnazjalistów odwiedzili funkcjonariusze Zakładu Komunikacji Społecznej Centrum Szkolenia Policji.

Troje policjantów ZKS CSP spotkało się z uczniami siedmiu klas trzecich podczas specjalnych lekcji, zorganizowanych przez panią Agnieszkę Kuksinowicz, doradcę zawodowego z Gimnazjum nr 4 w Legionowie.

Ich zadaniem było przedstawienie uczniom charakteru pracy w Policji i możliwości wstąpienia do służby, choć większość z nich taką możliwość będzie miało dopiero za trzy lata, gdy odbiorą swoje pierwsze dowody osobiste. Myśleć o tym powinni jednak już teraz, ponieważ testy, które muszą rozwiązywać kandydaci do służby, tworzone są w oparciu o wiedzę ogólną, którą poznaje się na etapie szkół ponadpodstawowych. To samo dotyczy sprawności fizycznej – ci, którzy nie uprawiają żadnych sportów, będą mieli problemy podczas pokonywania na czas toru przeszkód, dlatego osoby marzące o zawodzie policjanta powinny już teraz pracować nad sprawnością i kondycją.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, zadając wiele pytań. Chłopców szczególnie zainteresowała możliwość odbycia zastępczej służby wojskowej w Policji, inni ciekawi byli zdania policjantów na temat tego, co prezentują popularne ostatnio seriale o polskiej Policji – choć z bólem, wykładowcy CSP musieli wyprowadzać gimnazjalistów z błędu, bowiem rzeczywistość policyjna nie jest aż tak emocjonująca i prosta, jak pokazują to filmy.

O to jednak chodziło – przedstawienie prawdziwego charakteru pracy funkcjonariuszy z pewnością zaoszczędzi rozczarowań tym, którzy za parę lat złożą podania w komórce kadrowej Komendy Stołecznej Policji i pozytywnie przejdą proces doboru kadrowego.