Czołem słuchacze SZP-3/09!

Data publikacji 12.05.2009

Jest godzina 12.00. Aula wypełniona prawie po brzegi. Na sali prawie 200 osób, które zdecydowały się służyć w Policji. Ile z nich dotrwa do egzaminu końcowego, do 3 grudnia – czas pokaże…

Jeszcze nie tak dawno żegnaliśmy dwa rewelacyjne kursy SZP-5/08 i SZP-4/08, a już ich miejsca zajął kolejny narybek policyjnego zawodu. Dzisiaj Komendant CSP insp. Arkadiusz Brzozowski uroczyście zainaugurował nowy kurs podstawowy o symbolu SZP-3/09. Kurs liczy 188 osób, a słuchacze reprezentują Komendy Wojewódzkie w Lublinie, Kielcach, Wrocławiu, Radomiu, Poznaniu i Rzeszowie. Utworzą oni trzy kompanie, których dowódcami zostali: kmp. II – asp. Michał Lipiński, kmp. VI – podkom. Arkadiusz Jaskuła, kmp. IX – podkom. Andrzej Maciaszkiewicz. Szkolenie trwać będzie do dnia 3 grudnia i dokładnie tego dnia najbardziej wytrwali przystąpią do egzaminu końcowego. Te pierwsze dni będą upływały przede wszystkim na zapoznaniu się z rozległym terenem, poznaniu regulaminu szkolnego który z pewnością niektórym z nich wyda się zbyt „obostrzony”, oraz na zaznajomieniu się z systemem procesu dydaktycznego. Poznają swoich pierwszych wykładowców i pierwsze partie obszernego materiału. Potem przyjdzie czas na strzelanie, techniki interwencji, pomoc przedmedyczną i wiele innych ciekawych rzeczy. Dziś ze skupieniem na twarzach poznali już część kadry szkoły i swoich dowódców. Wysłuchali Komendanta Centrum, który mimo serdecznego powitania i dobrych życzeń, nie obiecał że będzie łatwo…Tak będzie i później, po 3 grudnia, kiedy już jako nasi absolwenci trafią do swoich jednostek.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK