Niełatwe zawody w Chorzowie

Data publikacji 11.05.2009

Dla nich strzelectwo jest pasją. Dlatego też kosztem prywatnego czasu i własnych środków finansowych rywalizują podczas różnych zawodów z najlepszymi w kraju, reprezentując CSP i LTS. Wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych kolejny raz potwierdzili wysoką formę strzelecką.

Podczas zawodów strzeleckich „O Puchar Prezesa Agencji Szkoleniowo – Ochronnej Spadochroniarzy KOMANDOR”, przeprowadzonych w ubiegłą sobotę wzięła udział  drużyna istniejącego przy Centrum Szkolenia Policji  Legionowskiego Towarzystwa Sportowego. W jej skład wchodzili Magdalena Maszer – ZIP CSP, Mikołaj Dziadziuluk - emerytowany wykładowca CSP, Adam Morawski – ZIP CSP, Marek Walczak – ZIP CSP i Dariusz Mierzejewski KSP.  Nasi wykładowcy Zespołu Wyszkolenia Strzeleckiego zajęli 2  miejsca w klasyfikacji indywidualnej zawodów. Sierż. Magdalena Maszer – wśród najlepszych kobiet w kraju a podinsp. Adam Morawski w indywidualnej klasyfikacji ogólnej. Drużyna zajęła dobre 6 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zwycięzcami zawodów okazli się przedstawiciele gospodarzy - firmy Komandor - Katarzyna Nowok i Henryk Salbert. Regulamin imprezy przewidywał oddanie 20 strzałów do tarcz sportowych, oraz kolejnych 10 do schematycznej sylwetki terrorysty, częściowo zasłoniętej sylwetką celu. Trafienie w tę właśnie przysłaniającą terrorystę sylwetkę, powodowało otrzymanie punktów karnych. Niewątpliwie taki wymagający układ zawodów spowodował pewne trudności w uzyskaniu wysokiej lokaty. Toteż nie ominęły one części zawodników stanowiących zwykle czołówkę strzelców krajowych.
Imprezę zorganizowano na strzelnicy EMJOT w Chorzowie - zdaniem, uczestników we wzorowy, godny naśladowania sposób. Zgromadziła ona krajową czołówkę strzelców służb mundurowych i agencji ochrony.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto A. Morawski, B. Żyła