Dzień sądu czyli rekord został pobity!

Data publikacji 30.04.2009

To najważniejsza chwila podsumowująca trud siedmiomiesięcznej nauki zawodu. Chwila, burząca krew w żyłach nie tylko słuchaczy. Dzisiaj rewelacyjnie zdanym egzaminem końcowym zakończył się kurs podstawowy SZP-5/08. Najlepszy wynik szkolny został pobity!

Przed majowym weekendem mury naszej szkoły opuszczą także słuchacze kursu podstawowego SZP-5/08, którzy rozpoczęli swoją edukację na początku października ubiegłego roku. Kurs rozpoczął się w dużym, bo 264 osobowym składzie. Ale do mety, czyli egzaminu końcowego dobrnęło 255 słuchaczy. Dla tak licznej grupy nie starczyło miejsca w szkolnej auli, toteż egzaminowani słuchacze musieli zająć jeszcze cztery inne pomieszczenia. Komisji egzaminacyjnej, przewodniczył podinsp. Grzegorz Winnicki. Potem nastąpiła cisza, skupienie i oczywiście lekkie podenerwowanie niewielkim zasobem czasowym, jaki został określony na napisanie prawidłowych odpowiedzi. Dodać należy, że dzisiaj „pocili się” nie tylko słuchacze Centrum, bo egzaminy - zgodnie z przyjęta policyjną zasadą - odbywały się w tym samym czasie, we wszystkich policyjnych szkołach w Polsce. Po egzaminie intensywną pracę rozpoczęła Komisja. Jak przyznał podinsp. Grzegorz Winnicki egzamin zakończył się ogromnym sukcesem. Zdali wszyscy, a większość ocen to szóstki i piątki. Tym sukcesem słuchacze SZP-5 pobili wynik swoich poprzedników z kursu SZP-4/08, którzy cieszyli się rekordem szkolnym jedynie przez miesiąc czasu. Ale zapewne nie o pobijanie rekordu chodziło, gdy słyszeliśmy okrzyki radości naszych absolwentów. O godzinie 15.00 na placu manewrowym szkoły rozpoczął się uroczysty apel z okazji zakończenia szkolenia. Na tę pierwszą, policyjną galę naszych absolwentów przybyli Prezydent Legionowa, Pan Roman Smogorzewski, Zastępca Biura Kadr i Szkolenia KGP mł. insp. Jacek Gil, Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu podinsp. Rafał Batkowski i Naczelnik Wydziału Prewencji KSP  podinsp. Andrzej Kulesza. Było uroczyste wręczenie świadectw i listów gratulacyjnych przez Komendanta CSP wyróżnionym policjantom, były gratulacje i zainicjowane przez insp. Brzozowskiego brawa dla całego kursu od kadry i rodzin. Był ostatni, defiladowy przemarsz absolwentów przed trybuną w asyście sztandaru, kompanii honorowej szkoły i Orkiestry Reprezentacyjnej, a na koniec - deszcz czapek rzuconych do góry i kwiaty od stęsknionych rodzin.
Wyrazy uznania i gratulacje - byliście świetni!

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Krzysztof Dobrogowski ZTK
video: Piotr Maciejczak, ZKS

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.99 MB)