Brytyjscy eksperci wykładają w Centrum

Data publikacji 06.04.2009

Wspólnie z Brytyjczykami szkolimy się, by skutecznie zwalczać przestępczość narkotykową. Ian Robinson i Dave Webb to dwaj eksperci z Agencji ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej Wielkiej Brytanii, którzy prowadzą kilkudniowe szkolenie na ten temat.

Wiedza na temat narkotyków, ich produkcji, sposobów dystrybuowania wymaga od służb zaangażowanych w ich zwalczanie permanentnego szkolenia się w zakresie nowych zjawisk towarzyszących temu problemowi. Unijna przynależność otwiera przed nami większą możliwość wymiany doświadczeń i podejmowania wspólnych działań w tym zakresie, z naszymi unijnymi kolegami. Stąd z inicjatywy Ambasady Brytyjskiej w Warszawie w CSP odbywa się szkolenie dla wykładowców zajmujących się  problematyką narkotykową. Są to dydaktycy ze Straży Granicznej, Służby Celnej i Policji. Podczas zajęć z Brytyjczykami polscy wykładowcy wymienią z nimi swoje doświadczenia oraz ustalą priorytety jakimi powinny kierować się służby ucząc słuchaczy tajników walki z różnymi formami tego zjawiska. Spróbują wykorzystać brytyjską sprawdzoną praktykę w kontekście polskich realiów policyjno-prawnych - wiadomo, integralne działania bywają o wiele skuteczniejsze. Dzisiaj w uroczystym otwarciu szkolenia wziął udział pan Andrew Sturgeon – oficer łącznikowy brytyjskiej Policji, któremu towarzyszyła Zastępca Komendanta CSP podinsp. Anna Rosół. Pan Sturgeon weźmie również udział w zajęciach pod koniec tygodnia, na sesji poświęconej współczesnym trendom w przestępczości narkotykowej ujmującej problem w międzynarodowym kontekście. Uczestnicy zapoznają się również z cyklem szkoleniowym angielskich służb.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski