Czternastu wspaniałych

Data publikacji 27.03.2009

Śnieżna zadymka, błoto, przejmujący chłód – takie warunki dopadły adeptów jazdy policyjnym motocyklem na szkolnym motodromie. Mimo tego „nikt nie spękał”!

Nagłe pogorszenie warunków atmosferycznych i powrót zimy nie wpływają na decyzje instruktorów o przerwaniu zajęć. Policjanci z samego rana wjeżdżają na szkolny motodrom, aby trenować jazdę motocyklem. To przecież normalne, że warunki pogodowe nie mają większego wpływu na naszą służbę. Czasami bywa tylko trochę trudniej…Tak jest również w szkole, podczas zajęć. Kilka dni temu rozpoczęło się pierwsze w tym roku ze szkoleń dla motocyklistów – zwane potocznie przez kadrę Centrum TJM - ami. Grupa liczy 14 słuchaczy i będzie się doskonaliła przez 5 tygodni. Pierwsza część szkolenia, to jazda na motocyklach crossowych, po dwóch tygodniach grupa przesiądzie się na motocykle szosowe a potem będziemy już ich oglądać (zawsze z przyjemnością) na ulicach wielu miast i krajowych drogach.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK