W trosce o najmłodszych - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o najmłodszych

Data publikacji 30.01.2009

Zajęcia w ikeowskim centrum handlowym? Czemu nie! O bezpieczeństwie nigdy za dużo. Policjanci Zakładu Szkoleń Specjalnych przez dwa dni prowadzili zajęcia dla najmłodszych w ramach akcji „Ferie z Ikea Janki”.

Podczas ferii zimowych wszyscy zwracamy baczną uwagę na dzieci. Zwłaszcza te najmłodsze, są pod szczególną troską rodziców. Ci zaś, korzystając z urlopów lubią łączyć przyjemne z pożytecznym i poszaleć na zakupach. To z myślą o takich sytuacjach opracowano akcję „Ferie z Ikea Janki”. Dzieci mogły pozostać pod opieką różnych specjalistów, którzy prowadzili dla nich zajęcia i pokazy, a rodzice w tym czasie – zająć się swoimi sprawami.

Ikea do udziału w akcji zaprosiła również policjantów z Centrum Szkolenia Policji. Prowadzili oni zajęcia z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa i postępowania w sytuacjach zagrożenia życia. Przypomnijmy, że w Szwecji zasady udzielania pierwszej pomocy wpaja się od najmłodszych lat. Grupa zebranych dzieci pod opieką policjantów miała okazję nie tylko usłyszeć jak trzeba zachować się w podobnych sytuacjach, ale też poćwiczyć na specjalnym sprzęcie, na którym uczą się policjanci w naszej szkole. Dzieciaki oczywiście najpierw dokonały szczegółowych oględzin każdego z fantomów, a potem z nie mniejszą ciekawością przystępowały do nauki udzielenia pomocy osobie nieprzytomnej i udrożnienia dróg oddechowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście te najmniejsze, dziecięce fantomy. Starsze pociechy mogły nauczyć się elementów resuscytacji korzeniowo oddechowej. Wszyscy uczestnicy w trakcie ćwiczeń poznali algorytm postępowania podczas zgłaszania informacji pod numer alarmowy 112. Trzeba przyznać, że dzieci zaskakiwały zarówno swoim zaangażowaniem jak i też wiedzą w tym temacie. A nierzadko przewyższała ona wiedzę towarzyszących im opiekunów.

Anna Galant /Artur Komosiński ZSS
Foto Agata Dublasiewicz Marketing Ikea Janki