W trosce o innych – podinsp. Dorota Mainusch - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o innych – podinsp. Dorota Mainusch

Data publikacji 25.11.2008

Centrum Szkolenia Policji czynnie wpisuje się w życie naszego powiatu. Działalność ta przybiera różne formy. Dzisiaj przedstawiamy sylwetkę naszej policjantki podinsp. Doroty Mainusch, która poza godzinami szkolnej pracy prowadzi zajęcia ze słuchaczami Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku (LUTW) utworzony został w 2006 roku przez Stowarzyszenie „Nadzieja” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie. Inauguracja pierwszego roku akademickiego nastąpiła w Legionowie 27 października 2006 roku. Od tego czasu wkłady są dostępne dla wszystkich chętnych mieszkańców naszego miasta.

Wśród wykładowców LUTW, którzy spotykają się z mieszkańcami Legionowa od chwili jego powstania znalazła się podinsp. Dorota Mainusch, na co dzień wykładowca Zakładu Komunikacji Społecznej CSP. W Centrum pani podinspektor prowadzi zajęcia ze słuchaczami z etyki zawodowej, praw człowieka i z komunikacji. Natomiast na uniwersytecie Trzeciego Wieku jego uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów Doroty Mainusch o asertywności, z psychologii starzenia się jak też z komunikacji interpersonalnej.

Na rok przyszły zaplanowany jest również cykl ciekawych zajęć: jak radzić sobie ze stresem, o konfliktach i psychomanipulacjach. Pani Dorota przyznaje, że prowadzenie uniwersyteckich zajęć sprawia jej wiele przyjemności, wspomina je bardzo ciepło i choć zajęcia prowadzi społecznie, zawsze chętnie biegnie do swoich słuchaczy, by podzielić się z nimi wiedzą. Spotkania słuchaczy LUTW z reguły odbywają się dwa razy w miesiącu, dając ich uczestnikom prawdziwą przyjemność wspólnego spotkania i spędzenia wolnego czasu konstruktywnie.

Praca z takimi słuchaczami to miłe doznanie dla wykładowcy – mówi pani Dorota – tym bardziej, że słuchacze LUTW, to szczególne audytorium, którego uczestnicy niczym niezobligowani chłoną wiedzę dla własnej satysfakcji i co jest rzeczą bardzo istotną – z własnej woli.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Krzysztof Dobrogowski ZTK

  • podinsp. Dorota Mainusch