Nowi specjaliści zasilą nie tylko jednostki Policji - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Nowi specjaliści zasilą nie tylko jednostki Policji

Zakład Szkoleń Specjalnych zakończył kolejne szkolenie dla policjantów zajmujących się działaniami minersko – pirotechnicznymi. Jego absolwenci zastali dobrze przygotowani do podejmowania działań samodzielnych, jak również kierowania grupami zajmującymi się zarówno identyfikacją materiałów wybuchowych jak też ich unieszkodliwianiem.

Ładowanie odtwarzacza...

Po sześciu tygodniach nauki w Centrum Szkolenia Policji, szesnastu słuchaczy uzyskało uprawnienia do samodzielnego prowadzenia i kierowania działaniami minersko-pirotechnicznymi prowadzonymi przez Policję. Uczestnikami tego specjalistycznego kursu oznaczonego symbolem MPAT-2/08, byli policyjni pirotechnicy oraz funkcjonariusze i żołnierze zaprzyjaźnionych formacji. Życzmy im wszystkim, takiej samej liczby wyjść i powrotów do domów zesłużby.
Szkolenie obejmowało teorię, w której zawarte były m.in. zagadnienia z chemii, fizyki wybuchu i elektroniki, oraz zajęcia praktyczne polegające na neutralizacji samodziałowych urządzeń wybuchowych. Wszyscy, którzy ukończyli to szkolenie zostali profesjonalnie przygotowani do wykonywania działań minersko-pirotechnicznych przez wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną Zakładu Szkoleń Specjalnych oraz instruktorów z Zespołów Minersko Pirotechnicznych z Warszawy Olsztyna, Poznania, Łodzi, Krakowa i Lublina. Organizatorzy kursu serdecznie dziękują instruktorom z pododdziałów za wsparcie.

ZSS/Anna Galant, rzecznik CSP
Foto/video ZSS