Krew dla Antoniny

Data publikacji 29.09.2021

Kiedy w Polsce i na świecie ludzkość zmaga się z pandemią, każda kropla krwi jest na wagę złota. Dlatego na placu manewrowym Centrum Szkolenia Policji funkcjonariusze Wydziału Dowodzenia zorganizowali pierwszą w tym roku zbiórkę tego drogocennego płynu. W akcji udział wzięło 35 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oraz jeden pracownik cywilny Centrum.

Słuchacze podczas wypełniania ankiet do poboru krwi

Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone dzięki dobrej współpracy naszej jednostki z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Pobór krwi odbywał się w specjalnym krwiobusie, dzięki któremu udało się zebrać 16,2 l. bezcennego płynu. Krew została zebrana ze szczególnym wskazaniem na „niebieską” koleżankę z Łodzi Antonię Gal, która w najbliższym czasie będzie miała przeprowadzone dwie skomplikowane operacje w lubelskim szpitalu.

Słuchacz podczas oddawania krwi

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które oddały ten cenny płyn dla ratowania naszej koleżanki oraz zapraszamy na kolejne tego typu akcje.

Pojemnik z pobraną krwią

mł. asp. Marcin Garbula