90-ciu nowo przyjętych policjantów rozpoczęło szkolenie

Data publikacji 11.03.2021

90-ciu nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy rozpoczęło szkolenie zawodowe podstawowe w CSP. Przez kilka miesięcy będą zdobywać wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na rozpoczęcie policyjnej służby.

Młodzi policjanci, kierowani na szkolenie zawodowe podstawowe to osoby, które niedawno wstąpiły w szeregi Policji. Po złożeniu ślubowania i otrzymaniu legitymacji służbowej, każdy z nich musi przejść obowiązkowe szkolenie zawodowe podstawowe, które pozwoli im w przyszłości pełnić służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.

W zainaugurowanej edycji szkolenia uczestniczą funkcjonariusze z różnych stron kraju. Przed nimi okres intensywnej nauki, w trakcie której zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności. Całe szkolenie, które odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym,  zakończone zostanie egzaminem. Uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla słuchaczy początkiem rzeczywistej służby w Policji.

podinsp. Sławomir Hołoweńko