Nowe pomoce dydaktyczne - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe pomoce dydaktyczne

Data publikacji 24.12.2020

Centrum Szkolenia Policji wzbogaciło się o kolejne specjalistyczne pomoce dydaktyczne. Kadra Zakładu Ruchu Drogowego otrzymała do dyspozycji nowoczesny sprzęt kontrolno-pomiarowy w postaci dymomierza DS2 Premier Diagnostocs oraz analizatora spalin Kane Auto 4-1. W jednostkach terenowych sprzęt ten wykorzystywany jest przez ekipy ETDiE (Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii). Ponadto zakupiono Zestaw panelowy oświetlenie przednie pojazdu samochodowego. Stanowisko przeznaczone jest do demonstracji rodzajów lamp używanych w oświetleniu przednim pojazdów oraz demonstracji ich budowy i działania, a także działania układów regulacji położenia reflektorów oraz układu spryskiwaczy.

W trakcie przekazania sprzętu kadra Zakładu Ruchu Drogowego odbyła szkolenie w zakresie budowy oraz obsługi tego sprzętu.

Dymomierz, analizator spalin, a także stanowisko świetlenia pojazdów w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wykorzystywane będą przez kadrę ZRD do realizacji zajęć praktycznych z zakresu kontroli stanu technicznego pojazdów na kursie specjalistycznym z zakresu ruchu drogowego – część szczególna.

Na podkreślenie zasługuje fakt, ze to już kolejny sprzęt specjalistyczny służący do szkolenia w zakresie kontroli stanu technicznego pojazdów. Poprzednio zakupiono Pneumatyczny układ hamulcowy zespołu ciągnik – naczepa, Układ kierowniczy ze wspomaganiem oraz Dwuobwodowy hydrauliczny układ hamulcowy.

J. Zgierski

  • Instruktorzy Zakładu Ruchu Drogowego podczas szkolenia.
  • Dymomierza DS2 Premier Diagnostocs oraz analizatora spalin Kane Auto 4-1
  • Zestaw panelowy oświetlenie przednie pojazdu samochodowego
  • Układ kierowniczy ze wspomaganiem
  • Dwuobwodowy hydrauliczny układ hamulcowy.
  • Pneumatyczny układ hamulcowy zespołu ciągnik – naczepa