„Na polskich drogach”

Data publikacji 24.03.2020

Najnowsze wydanie „Kwartalnika Policyjnego” dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ze względu na wielość czynników wpływających na stan bezpieczeństwa w tym obszarze, do współpracy w przygotowaniu tego numeru zaprosiliśmy przedstawicieli różnych służb i instytucji.

Na łamach niniejszego wydania znajdują się artykuły dotyczące wielu aspektów problematyki bezpieczeństwa na drogach, w tym m.in. działalności Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, zarówno w ujęciu krajowym, jak i w kontekście współpracy międzynarodowej, przeciwdziałania prowadzeniu pojazdów pod wpływem środków odurzających i substancji psychotropowych, transportu drogowego, generalnego pomiaru ruchu, funkcjonowania warszawskiej grupy „SPEED”, kontroli drogowej, zabezpieczenia miejsca zdarzenia drogowego czy pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Szczególnie interesujące spojrzenie na zagadnienie bezpieczeństwa prezentuje artykuł dotyczący rozwiązań inżynieryjnych zastosowanych w Jaworznie, które pomogły wyeliminować w tym mieście wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym.

Serdecznie zapraszamy do lektury.
Redakcja „Kwartalnika Policyjnego”