Dokumenty o Policji Państwowej dostępne online - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dokumenty o Policji Państwowej dostępne online

Data publikacji 25.02.2020

Wychodząc naprzeciw potrzebom kadry i słuchaczy Centrum Szkolenia Policji oraz szerokiemu gronu pasjonatów Polskiej Policji, Centralna Biblioteka Policyjna stworzyła kolekcję ponad 100 dokumentów archiwalnych udostępnionych w Cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA.

W ramach autorskiej kolekcji zatytułowanej: „Policja Państwowa 1919-1939 : akty prawne, materiały szkoleniowe, prasa i druki ulotne” zebrano dokumenty sprzed II Wojny Światowej udostępnione przez Bibliotekę Narodową oraz Bibliotekę Jagiellońską w ramach domeny publicznej Cyfrowej Biblioteki Narodowej POLONA.

Seria unikatowych książek, czasopism, pocztówek i druków ulotnych jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych odbiorców po wczytaniu poniższego linku: Policja Państwowa 1919-1939: akty prawne, materiały szkoleniowe, prasa i druki ulotne.

Z kart archiwalnych dokumentów wyłania się intrygujący obraz młodej, prężnie rozwijającej się formacji. Są wśród nich między innymi: ustawy, rozporządzenia, kodeksy, instrukcje, statuty, podręczniki, czasopisma, druki ulotne (dokumenty życia społecznego), w tym rozkazy Komendanta Głównego Policji Państwowej oraz inne materiały niedostępne na co dzień szerszemu gronu odbiorców ze względu na wysoką wartość historyczną i antykwaryczną.

Wysokiej jakości skany, prosta w obsłudze wyszukiwarka fasetowa oraz intuicyjna nawigacja umożliwiają szybkie i samodzielne zapoznanie się z całą kolekcją. W ten sposób za pośrednictwem Internetu odbiorca zyskuje bezpłatny dostęp nie tylko do dokumentów zaprezentowanych w ramach przedstawionej kolekcji, lecz także do ponad 3 200 000 innych obiektów. POLONA prezentuje najwyższą jakość w polskim bibliotekarstwie cyfrowym i stanowi niezgłębione źródło informacji, m.in. o Policji Państwowej. Zawiera bogatą ofertę dokumentów zgromadzonych na przestrzeni wieków. Jest to interesująca propozycja dla współczesnych, mocno zabieganych czytelników, a zarazem cenne narzędzie wspomagające proces kształcenia.

Dodatkowe informacje na temat udostępnionej kolekcji oraz sposobu korzystania z zasobów cyfrowych CBN POLONA można uzyskać pod numerem tel.: (22) 605-35-31, pisząc na adres: cbpinf@csp.edu.pl  lub osobiście w Dziale Czasopism CBP w godz.: 8.00-14.30.

tekst i foto.: Paulina Ostrowska