Data publikacji 04.02.2020

54 słuchaczy zdecydowało się zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku. Akcję zorganizowali policjanci z Wydziału Dowodzenia Centrum Szkolenia Policji, by pomóc 33-letniemu Emilowi, który zachorował na białaczkę. Każde zgłoszenie jest ważne, bo to dodatkowa szansa dla osób, które walczą z nowotworami krwi.

33-letni Emil mieszka ze swoją żoną i 6-letnim synkiem. Mężczyzna choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku. Aby zwiększyć szansę na wyzdrowienie Emila, wczoraj 54 słuchaczy CSP  zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Warto wiedzieć, że samo zgłoszenie jest proste, trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy wypełnić formularz i pobrać wymazy z wewnętrznej strony policzka. Zarejestrowanie jak największej liczby osób w bazie potencjalnych dawców, zwiększa szanse na odnalezienie tzw. "genetycznego bliźniaka" dla osoby chorej na nowotwór krwi.

sk

foto.: st. asp. Marcin Grzeszyk