Data publikacji 07.01.2020

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyła się trzecia edycja kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej, prowadzonego przez Zakład Służby Kryminalnej. W trakcie szkolenia przedstawiono m.in. aspekty formalno prawne zwalczania przestępczości narkotykowej, wybrane metody nielegalnej produkcji amfetaminy i jej pochodnych, nielegalne uprawy konopi innych niż włókniste oraz wybrane metody pracy operacyjnej.

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie do realizacji tego typu kursów, wyposażone jest w najnowszy specjalistyczny sprzęt. Takie zaplecze technologiczne powoduje, że kursanci, mają możliwość szkolenia się zarówno w teoretycznym jak i praktycznym zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Przedsięwzięcie to ma na celu szybsze i skuteczniejsze zwalczanie narkobiznesu w Polsce.

Kierownictwo Zakładu Służby Kryminalnej zaprosiło na kurs przedstawicieli różnych formacji zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Goście w toku prowadzonych zajęć przekazali kursantom wiedzę i doświadczenie na bazie prowadzonych spraw narkotykowych.

Zaproszono m.in.:

• przedstawicieli amerykańskiej agencji rządowej Drug Enforcement Administration (DEA)
  • funkcjonariuszy Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Stołecznej Policji,
  • funkcjonariuszy Wydziału w Przemyślu Zarządu Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji,
  • funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Wydział w Suwałkach
  • funkcjonariuszy Zespołu Rozpoznania i Werbunku Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie,
  • funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Warszawie,
  • funkcjonariuszy z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Dodatkowo kurs był wzbogacony o wiedzę i doświadczenie wykładowców z Zakładu Techniki Operacyjnej, Zakładu Kynologii Policyjnej, Zakładu Szkoleń Specjalnych oraz Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii.

Dynamiczny rozwój przestępczości narkotykowej wymusza na organach ścigania ciągłe szkolenie i poszerzania swojej wiedzy, celem skutecznego jej zwalczania. Takim narzędziem jest przedmiotowy kurs specjalistyczny, pod patronatem Zakładu Służby Kryminalnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

tekst/fot.: asp. Wojciech Nawrocki

• W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyła się trzecia edycja kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej, prowadzonego przez Zakład Służby Kryminalnej.