Data publikacji 31.10.2019

Słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz działań podejmowanych na rzecz małoletnich, prowadzili spotkania profilaktyczne. Zajęcia odbyły się w zegrzyńskiej podstawówce (klasy IV-VIII) oraz liceum w Makowie Mazowieckim (klasy I-III).

Podczas zajęć z uczniami podstawówki w Zegrzu funkcjonariusze omówili m.in. odpowiedzialnością prawną nieletnich, zagrożenia związane z cyberprzemocą przy użyciu przede wszystkim internetu i telefonów komórkowych. Uczniowie mieli też okazję dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w przypadku, gdy jest się ofiarą lub świadkiem takiej przemocy. Policjanci wyjaśnili, że stosowanie wszelkich form agresji niesie za sobą konsekwencje prawne.

Spotkanie profilaktyczne w LO nr I w Makowie Mazowieckim odbyło się pod hasłem „Bądź bezpieczny - bądź świadomy”, w którym łącznie wzięło udział ok. 300. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem, co nie uszło uwadze lokalnych mediów. Bogatą fotorelację ze spotkania słuchaczy zamieścił portal makowonline.pl pod tytułem „Policja opanowała liceum w Makowie”.

Dziękujemy dyrekcji placówek oświatowych, za umożliwienie realizacji zajęć, a wszystkim pracownikom za miłe i serdeczne przyjęcie.

tekst i fot.: podkom. Radosław Nienałtowski

• Słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz działań podejmowanych na rzecz małoletnich, prowadzą spotkania profilaktyczne.