Uroczystość zakończenia Finału XXXII edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”

Data publikacji 20.09.2019

Przez cztery dni w Warszawie oraz w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbywał się coroczny konkurs, w którym rywalizowali policjanci ruchu drogowego o miano najlepszego w kraju. W zawodach wzięło udział 34 policjantów z 17 garnizonów oraz dwóch przedstawicieli Żandarmerii Wojskowej. Zwycięzcą został asp. Michał Majcher- KWP w Krakowie. Drugie miejsce przypadło funkcjonariuszowi z KWP w Gorzowie Wlkp. sierż. szt. Łukaszowi Zalewskiemu, a trzecie miejsce na podium zajął st. sierż. Piotr Konopko – KWP w Lublinie.

Dzisiaj rano uczestnicy w skupieniu przystąpili do ostatniej konkurencji – egzaminu z przepisów prawa. Po podsumowaniu punktacji całych zawodów zostali wyłonieni zwycięzcy:

• klasyfikacja indywidualna:

I miejsce zdobył policjant reprezentujący KWP w Krakowie – asp. Michał Majcher;
II miejsce zdobył policjant reprezentujący KWP w Gorzowie Wlkp. – sierż. szt Łukasz Zalewski;
III miejsce zdobył policjant reprezentujący KWP w Lublinie – st. sierż. Piotr Konopko.

• klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – KWP w Krakowie;
II miejsce – KWP w Rzeszowie;
III miejsce – KWP w Gorzowie Wlkp.

• klasyfikacja w poszczególnych konkurencjach:
  • test ze znajomości wybranych przepisów – mł. asp. Mateusz Strójwąs – KWP w Kielcach,
  • strzelanie z broni służbowej – asp. Michał Majcher – KWP w Krakowie,
  • kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu (ex aequo): asp. Cezary Piotrowski – KWP w Olsztynie, mł. asp. Dariusz Nieszporek – KWP w Katowicach, mł. asp. Krzysztof Portas – KWP w Rzeszowie, sierż. szt. Dawid Suder – KWP w Krakowie,
  • jazda sprawnościowa motocyklem służbowym – sierż. szt. Dawid Suder – KWP w Krakowie,
  • jazda sprawnościowa samochodem osobowym – mł. asp. Marcin Opałacz – KWP w Rzeszowie,
  • sprawdzian praktycznych umiejętności udzielania pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych (ex aequo): asp. Michał Majcher – KWP w Krakowie,  sierż. szt. Krzysztof Gajo – KSP,  sierż. szt. Dawid Suder – KWP w Krakowie.

W uroczystości zakończenia konkursu brali udział przedstawiciele Wojewody Mazowieckiego, lokalnego samorządu oraz innych służb mundurowych. Puchary, nagrody  i odznaczenia wręczyli: I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Anna Rosół, Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP insp. Zdzisław Sudoł oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Województwa Mazowieckiego Pan Marek Szymański.

tekst: sierż. szt. Marcin Gąsior

foto.: asp. szt. Tomasz Oleszczuk/Mariusz Mazewski

• Uroczystość zakończenia Finału XXXII edycji konkursu Policjant Ruchu Drogowego, na której między innymi I Zastępca Komendanta Głównego Policji wręcza nagrody zwycięzcom. Miejscem ceremonii jest sala w budynku dydaktycznym Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.