Spotkanie z historią - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z historią

Data publikacji 11.01.2019

W Centrum Szkolenia Policji można oglądać wystawę „Sto lat w służbie dla Niepodległej”. Ekspozycja została przygotowana w związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 100-lecia powstania Policji.

     Celem tego wydarzenia jest pogłębienie wiedzy o historii naszej formacji przede wszystkim wśród funkcjonariuszy pobierających naukę na kursach i szkoleniach w Centrum Szkolenia Policji.

     Na wystawie zostały zaprezentowane materiały związane z tematyką policyjną oraz niepodległościową należące do zbiorów Centralnej Biblioteki Policyjnej, a także publikacje zaczerpnięte z Cyfrowej Biblioteki Narodowej POLONA, udostępnione w ramach domeny publicznej. Są to przede wszystkim wydawnictwa archiwalne z okresu międzywojennego dotyczące takich zagadnień, jak prawodawstwo policyjne (instrukcje, statuty etc.) oraz materiały szkoleniowe dla funkcjonariuszy Policji Państwowej (podręczniki). Na ścianach wystawienniczych wyeksponowano też zdjęcia ilustrujące wybrane obszary funkcjonowania Policji z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz czasów współczesnych, m.in. szkolnictwo policyjne, policję drogową, wodną i kynologię policyjną. Wystawa będzie czynna do końca bieżącego roku.

hg

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS