Warsztaty dla biegłych

Data publikacji 07.11.2018

W dniu 6 listopada br. nauczyciele policyjni Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji uczestniczyli w zorganizowanych przez Zakład Broni i Mechanoskopii CLKP, warsztatach kryminalistycznych biegłych z dziedziny badań mechanoskopijnych i administratorów międzynarodowego systemu FAVI.

W przedsięwzięciu, które odbyło się w Zielonce k. Warszawy wzięli udział asp. szt. Jolanta Zawałeń i sierż. szt. Marcin Dąbrowski. Tematem warsztatów były m.in. praktyczne aspekty i możliwości badawcze aplikacji „Forensic Aid for Vehicle Identification – FAVI" oraz wykorzystanie urządzeń diagnostycznych do odczytu danych z elektronicznych podzespołów samochodowych i badania mechanoskopijne. Jednym z prelegentów był sierż. Martin Toczek z NYPD, który w swoim wystąpieniu mówił o przestępczości samochodowej w Nowym Jorku i wieloletniej współpracy z Polską Policją. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Andrzej Szymczyk odznaczył nowojorskiego Policjanta brązowy medalem „Za zasługi dla Policji”.

asp. szt. Jolanta Zawałeń/ZSS