Wspólne działania CSP i KPP w Legionowie

Data publikacji 13.10.2017

Policjanci Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie realizowali wspólne działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „BEZPIECZNA DROGA - BEZPIECZNY POJAZD”. Włączyli się też do krajowej akcji pod kryptonimem „TRUCK I BUS”.

W działania, w ramach programowych zajęć praktycznych z zagadnień dot. kontroli transportu drogowego i stanu technicznego pojazdu, zaangażowani byli słuchacze kursu specjalistycznego w zakresie ruchu drogowego, oznaczonego symbolem Rds-12/17. Podjęte wspólne czynności miały na celu m.in. eliminację z dróg osób kierujących po spożyciu alkoholu oraz przeprowadzenie kontroli  stanu technicznego pojazdów, a także sposobu zabezpieczenia przewożonego ładunku, liczby osób przewożonych w pojeździe, przestrzegania norm czasu jazdy i postoju oraz przepisów o czasie prowadzenia pojazdu. W godz. 08.30-12.30 w miejscowości Dębe (droga krajowa nr 62) i w miejscowości Marynino (droga wojewódzka nr 632) oraz w godz. 10.30-14.00 w miejscowości Jabłonna (droga krajowa nr 61) i w miejscowości Nieporęt (droga wojewódzka nr 631), słuchacze skontrolowali 53 pojazdy w wyniku czego ujawnili szereg nieprawidłowości. W związku z naruszeniami wynikającymi z ustawy o transporcie drogowym dotyczącymi przepisów o stosowaniu urządzeń rejestrujących samoczynnie prędkość jazdy, czas jazdy i postoju oraz przepisów o czasie prowadzenia pojazdu, obowiązkowych przerw i odpoczynku, w stosunku do kierujących zastosowano 20 pouczeń, nałożono 5 mandatów karnych, sporządzono dokumentację do wszczęcia 3 postępowań administracyjnych, zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych i 1 kartę kierowcy. W najbliższym czasie planowane są kolejne wspólne działania.

kom. Mariusz Jackowski/ZRD

zdj. asp. szt. Justyna Stopińska/ KPP Legionowo