Spotkanie z najmłodszymi

Data publikacji 14.06.2017

Około 80 dzieci w wielu od 3 do 5 lat z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Markach uczestniczyło w spotkaniu profilaktycznym przeprowadzonym przez policjantów Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji.

Podkom. Justyna Setniewska i mł. asp. Marta Paw przypomniały przedszkolakom zasady obowiązujące pieszego uczestnika ruchu drogowego, w tym m.in. konieczność stosowania się do znaków i sygnałów drogowych. Udzieliły także rad i wskazówek dotyczących bezpiecznego zachowania się w domu, w przedszkolu i na placach zabaw oraz odpowiedniego postępowania w sytuacji zagrożenia. W czasie pogadanki przypomniały również, obowiązujące w Polsce, numery alarmowe.

Podczas spotkania został zaprezentowany oznakowany radiowóz. Na zakończenie wizyty w przedszkolu każde dziecko otrzymało kolorowankę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

tekst i zdjęcia: mł. asp. Marta Paw/ZRD