Słuchacze z CSP na zajęciach w podstawówce i gimnazjum - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Słuchacze z CSP na zajęciach w podstawówce i gimnazjum

Data publikacji 03.02.2017

Słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz działań podejmowanych na rzecz małoletnich (DSN – 3/16) przeprowadzili spotkania profilaktyczne dla uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Legionowie.

     Jednym z zagadnień znajdujących się w programie kursu DSN jest realizacja przez słuchaczy zajęć profilaktycznych w szkołach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i nauczycieli oraz korzystając z uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół nr 3 w Legionowie słuchacze przeprowadzili cykl spotkań dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych tej placówki. Uczniowie klas gimnazjalnych mieli okazję dowiedzieć się m.in. gdzie szukać pomocy w przypadku, gdy staną się ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy. Mogli także uzyskać informacje na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny karalne. Natomiast najmłodsi uczestnicy spotkań wysłuchali pogadanek, dotyczących właściwych zachowań w kontaktach z obcymi osobami, czy w sytuacji ataku agresywnego psa. Policjanci udzielali  również wskazówek dotyczących bezpiecznych zabaw na śniegu i lodowisku w czasie ferii zimowych.

     Dziękujemy dyrekcji, a także wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Nr 3 w Legionowie za umożliwienie zrealizowania zajęć oraz miłe i serdeczne przyjęcie.

kom. Marceli Śmiałek/ZSP i hg

zdj. ze zbiorów ZSP