Bojowe psy

Data publikacji 14.12.2016

6 grudnia rozpoczął się pierwszy w historii Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, kurs dla przewodników psów do działań bojowych. W jego pierwszej edycji bierze udział trzech funkcjonariuszy z psami służbowymi.

Szkolenie skierowane jest do policjantów z pododdziałów antyterrorystycznych Policji. Funkcjonariusze uczestniczący w kursie muszą posiadać zezwolenie do pracy na wysokościach powyżej 3 metrów, a także osobisty sprzęt bojowy i wysokościowy, w tym bojową uprząż wysokościową dla psa.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez instruktorów ZKP, przy współudziale policjantów z Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP. Czas przewidziany na realizację wszystkich zagadnień zawartych w programie, to 120 dni szkoleniowych.

tekst i zdjęcia: asp. Dariusz Ratajczak/ZKP