Zajęcia na wodzie

Data publikacji 20.09.2016

Od 19 września w Bazie Szkoleniowej w Kalu jest realizowany „Kurs specjalistyczny dla policjantów prowadzących łodzie służbowe w trudnych warunkach atmosferycznych”.

Na porannej odprawie kadra Centrum Szkolenia Policji przywitała słuchaczy, a następnie zapoznała ich z programem i zasadami obowiązującymi w czasie odbywania kursów specjalistycznych. Zajęcia polegające na poszukiwaniu osób zaginionych na obszarach wód realizowane będą po zapadnięciu zmroku i przy widoczności ograniczonej mgłą i deszczem. Słuchacze będą mieli do dyspozycji urządzenia nawigacyjne takie, jak: radary, echosondy oraz GPS-y. Poznają również sposoby określania swojej pozycji i wyznaczania kierunku do miejsca, w którym znajdują się osoby poszkodowane. W programie są też zagadnienia dotyczące wykorzystania specjalistycznego sprzętu ratowniczego, jakim są skutery wodne wyposażone w platformy do podejmowania osób z wody i transportowania ich na brzeg. Ta część kursu odbędzie się przy współpracy z instruktorami Mazurskiej Służby Ratowniczej z Okartowa.

Wszystkim uczestnikom kursu życzymy stopy wody pod kilem.

asp. szt. Łukasz Długołęcki/ZSS

zdj. mł. asp. Grzegorz Skubich/ZSS