Na żołnierskim festynie

Data publikacji 14.09.2016

W miniony weekend na terenie Strzelnicy Piechoty w Zegrzu odbył się festyn żołnierski z okazji obchodów święta Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Do programu przedsięwzięcia włączyło się również Centrum Szkolenia Policji.

Liczne zabawy zorganizowane dla maluchów oraz atrakcje dla starszaków sprzyjały dużej frekwencji. Dzieci miały do dyspozycji trampolinę, ściankę wspinaczkową oraz strzelnicę. Ponadto mogły wziąć udział w warsztatach balonowych oraz malowaniu swoich twarzy. Wszyscy zebrani z ogromną ochotą korzystali z przysmaków kuchni polowej, próbując wojskową grochówkę oraz potrawy z grilla. Całości towarzyszyły liczne występy artystyczne.

Uczestnicy wydarzenia mogli przyjrzeć się z bliska wyposażeniu służb mundurowych, które licznie prezentowały się na festynie. Policjanci z Centrum Szkolenia Policji demonstrowali m.in. nieoznakowany wideorejestrator wykroczeń, sprzęt wykorzystywany do działań zespołowych Policji oraz znaki drogowe. W specjalnie przygotowanym stanowisku CSP, chętni mogli poznać zasady działania alko i narkotestów, założyć alkogogle imitujące upośledzenie zmysłów występujące po spożyciu alkoholu, przymierzyć sprzęt wykorzystywany przez policjantów podczas imprez masowych oraz rozwiązywać zagadki i quizy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Instruktorzy Zakładu Interwencji Policyjnych CSP wraz ze słuchaczami kursu specjalistycznego zaprezentowali pokaz z zakresu dynamicznego zatrzymywania niebezpiecznych sprawców przestępstw. Liczne grono wielbicieli miał też podinspektor Sowa – maskotka naszej szkoły, przez najmłodszych rozchwytywana do wspólnych zdjęć.

Tekst i zdjęcia: st. sierż. Marcin Gąsior/ZRD