Zajęcia u strażaków

Data publikacji 01.09.2016

Zajęcia wyjazdowe organizowane w ramach działalności Prewencyjnego Koła Zainteresowań cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. To dodatkowa, poza zajęciami dydaktycznymi, bardzo atrakcyjna forma poszerzania wiedzy. Ostatnio młodzi policjanci odwiedzili jednostkę ratowniczo-gaśniczą nr 15 Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego (SZP-4/16, komp. IV, pl. 3) poznali strukturę oraz zadania i warunki pełnienia służby przez funkcjonariuszy straży pożarnej. Obejrzeli też nowoczesny sprzęt i wyposażenie jednostki. Duże zainteresowanie słuchaczy wzbudziły umiejętności, jakie prezentował pies służbowy rasy labrador. W trakcie spotkania omówiono również dotychczasowe doświadczenia w organizowaniu przez strażaków i policjantów wspólnych przedsięwzięć profilaktyczno-edukacyjnych skierowanych do społeczeństwa. Warto dodać, że JRG nr 15 PSP jest jedną z czterech w kraju, o tak szerokim zakresie wykonywania specjalistycznych czynności ratowniczych.

asp. szt. Elżbieta Parzych/ZSP i hg/WP

zdj. ze zbiorów ZSP