Zaczytani

Data publikacji 09.06.2016

Centrum Szkolenia Policji nie od dziś wspiera akcje mające na celu propagowanie idei czytania książek wśród dzieci i młodzieży. Tym razem zaangażowaliśmy się w projekt Fundacji Zaczytani.org - „Wielka Zbiórka Książek”.

W dniach 30.05 – 03.06. 2016 r. na terenie Centrum Szkolenia Policji, w ramach działalności Prewencyjnego Koła Zainteresowań, została zorganizowana wśród słuchaczy i pracowników, zbiórka książek, które trafią do dzieci i młodzieży przebywających  w szpitalach w całej Polsce. Zebraliśmy około 800 pozycji, a w zbiórce pomagali nam słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego  (SZP-5/15/VI/3 oraz SZP-2/16/I/3), a także maskotka CSP – podinsp. Sowa. Wszystkim. którzy włączyli się w przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy.

Fundacja Zaczytani.org działa na rzecz dzieci i ich podejścia do książek. Stworzyła już ponad 200 bibliotek w szpitalach, hospicjach i domach dziecka (www.zaczytani.org).

Marceli Śmiałek/ZSP

zdj. ze zbiorów ZSP