18 przewodników opuściło ZKP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

18 przewodników opuściło ZKP

Data publikacji 29.04.2016

W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach zakończyły się kolejne kursy specjalistyczne – 22 kwietnia dla przewodników psów patrolowo – tropiących, a 29 kwietnia dla przewodników psów do badań osmologicznych. Swoje umiejętności doskonaliło 15 przewodników z 15 psami patrolowo-tropiącymi i 3 przewodników z 5 psami do badań osmologicznych.

     Przewodnicy z psami patrolowo-tropiącymi spędzili na kursie 108 dni szkoleniowych, podczas których nauczyli się m.in. w jaki sposób utrzymywać sprawność użytkową psa w zakresie posłuszeństwa ogólnego, ćwiczeń obrończych oraz pracy węchowej. Szkolenie przewodników i psów do badań osmologicznych trwało aż 149 dni. W tym czasie każdy z przewodników pracuje z dwoma psami i musi przyswoić sobie wiedzę z zakresu taktyki i techniki użycia psów do badań osmologicznych w Policji, a także  nauczyć się, w jaki sposób zlokalizować i zabezpieczyć ślady osmologiczne oraz jak pobrać potrzebny do badań materiał.

     Uczestnicy obu kursów zostali dopuszczeni do egzaminów końcowych, które zaliczyli z wynikami pozytywnymi. Na zakończenie policjanci przyjęli gratulacje od kierownictwa ZKP wraz z życzeniami na dalszą owocną służbę z czworonożnymi partnerami.

             tekst i zdjęcia: asp. Dariusz Ratajczak/ZKP