Najlepsze patrole SZP-3/15

Data publikacji 20.01.2016

W minionym tygodniu kadra Zakładu Służby Prewencyjnej oraz Zakładu Interwencji Policyjnych, we współpracy z policjantami Wydziału Dowodzenia, po raz kolejny zorganizowała konkurs wiedzy i umiejętności zawodowych pt. „Turniej Par Patrolowych”.

W tegorocznej edycji, która odbyła się w dniach 11–18 stycznia 2016 r. udział wzięli słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP-3/15.
Do zmagań konkursowych przystąpiło 5 najlepszych par, wyłonionych po drugim etapie turnieju. Wśród rozgrywanych konkurencji znalazły się m.in.: obezwładnienie sprawcy za pomocą środków przymusu bezpośredniego lub broni palnej, legitymowanie osób, współpraca z dyżurnym i zespołem medycznym, udzielenie pierwszej pomocy oraz zabezpieczenie miejsca przestępstwa. Właśnie te czynności były najwyżej punktowane przez sędziów konkursu. Trzeci etap turnieju, rozegrany w jego ostatnim dniu, obejmował symulację interwencji policyjnej zatrzymania na gorącym uczynku sprawcy rozboju przy użyciu noża. Zwycięską parę oraz laureatów kolejnych miejsc na podium wyłoniono po rozegraniu 4. konkurencji.

Pierwsze miejsce w turnieju, z łączną liczbą 180 punktów, zajęli: post. Marcin Borkowski i post. Stanisław Jeż, słuchacze II kp. pl. 1.

Na drugim miejscu, zdobywając 130 punktów, uplasowali się: post. Cezary Osiński i post. Karol Gruszczyński, słuchacze II kp. pl. 5.

Trzecie miejsce, z łączną liczbą 120 punktów, zajęli: post. Sebastian Szopiński i post. Łukasz Polak, słuchacze II kp. pl. 2.

Zwycięzcom turnieju gratulujemy sukcesu, zaś wszystkim uczestnikom oraz kadrze dydaktycznej, zaangażowanej w jego przeprowadzenie, serdecznie dziękujemy.

podinsp. Leszek Dyduch/ZSP, AK/WP

zdj.: podinsp. Leszek Dyduch