Kurs ZNP-10/15 zakończony - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kurs ZNP-10/15 zakończony

Data publikacji 11.12.2015

W ubiegłym tygodniu zakończyła się kolejna, dziesiąta edycja kursu specjalistycznego dla policjantów realizujących zatrzymania niebezpiecznych przestępców, oznaczona symbolem ZNP-10/15. W zajęciach, które prowadzili wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji uczestniczyło 21 policjantów.

     Podczas trzytygodniowych zajęć uczestnicy kursu doskonalili techniki interwencji i taktykę interweniowania, indywidualne i zespołowe umiejętności posługiwania się bronią palną, rozwijali sprawność fizyczną, lecz przede wszystkim ćwiczyli szereg symulowanych sytuacji związanych z zatrzymywaniem niebezpiecznego przestępcy w terenie otwartym oraz pomieszczeniach. Dzięki udziałowi w zajęciach policjanci mieli okazję do wypracowania takiego sposobu działania w sytuacjach interwencyjnych o podwyższonym ryzyku, aby w codziennej służbie być skutecznym i jednocześnie zachować optymalny poziom bezpieczeństwa osobistego każdego z członków zespołu.

     Uczestnicy kursu mieli też okazję do zdobycia wielu interesujących i przydatnych informacji z zakresu działań minersko-pirotechnicznych. Ponadto, dzięki współpracy CSP z Biurem Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, poznali wybrane zagadnienia z obszaru negocjacji policyjnych, umożliwiające w razie potrzeby nawiązanie wstępnego kontaktu z niebezpiecznym przestępcą, do czasu przybycia negocjatorów policyjnych.

mł. asp. Arkadiusz Bordzio/ZIP

zdj. ze zbiorówZIP