Mamy super sprzęt do recertyfikacji! - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mamy super sprzęt do recertyfikacji!

Data publikacji 07.12.2015

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie znacznie zwiększyła się ilość posiadanego sprzętu do nauki ratownictwa w ramach recertyfikacji uprawnień policjantów, którzy mogą udzielać kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

     Jednym z nowych nabytków jest kamizelka do nauki usuwania ciała obcego z dróg oddechowych osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia. Nasze zasoby sprzętowe zwiększyły się również o fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej z możliwością pomiaru jakości wykonywanych ćwiczeń oraz obserwowania na dużym ekranie prowadzonych  czynności i szczegółowych danych podsumowujących każdą sesję. Równie cennym zakupem są defibrylatory treningowe, dzięki stosowaniu których możemy często uratować ludzkie życie. Bardzo ważną pomocą dydaktyczną, szczególnie dla policjantów recertyfikujących swoje uprawnienia, jest manekin do nauki intubacji. Praktyczne zakładanie rurek ustno-gardłowych jest niezwykle ważnym elementem szkolenia. Jesteśmy przekonani, że nowe zestawy atrap ran i toreb R0 i R1 zwiększą efektywność prowadzonych zajęć.

     Większa ilość pomocy dydaktycznych stosowanych podczas szkolenia policjantów przyczyni się zapewne do lepszego osiągnięcia celów dydaktycznych, a przede wszystkim większej skuteczności podejmowanych czynności ratowniczych.

     W 2015 r. w Centrum Szkolenia Policji zaplanowano przeprowadzenie 32  edycji kursów specjalistycznych (RKPP), dzięki którym 349 osób będzie mogło zachować uprawnienia do wykonywania zadań związanych z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy.

asp. Beata Krzemień/ZSS

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS