Bezpieczeństwo pierwszoklasistów

Data publikacji 14.10.2015

Centrum Szkolenia Policji prowadzi szeroko zakrojone działania profilaktyczne wśród dzieci oraz młodzieży miasta i powiatu legionowskiego. Częstym elementem tego typu działań są spotkania z uczniami szkół podstawowych.

8 października, nauczyciel policyjny Zakładu Służby Prewencyjnej, kom. Marceli Śmiałek spotkał się z uczniami dwóch klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie. Uczestnicy spotkań dowiedzieli się, na jakie niebezpieczeństwa narażeni są w domu oraz na podwórku oraz jak sobie radzić w różnego typu sytuacjach m.in. w kontakcie z obcymi osobami, czy agresywnymi psami. Dużo emocji i pozytywnych wrażeń wśród milusińskich wzbudził film pt.”Bezpieczna droga z radami Spongeboba”. Ulubiony bohater dziecięcej kreskówki w humorystyczny i dostosowany do najmłodszych odbiorców sposób  udzielał rad na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. W obu spotkaniach uczestniczyło łącznie około 45 osób.

kom. Marceli Śmiałek/ZSP