Inauguracja Mistrzostw Kynologicznych. - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 17.09.2007

X Kynologiczne Mistrzostwa Policji Sułkowice 2007r. rozpoczęte! Pięćdziesięciu jeden najlepszych w kraju policyjnych przewodników psów służbowych rywalizować będzie o tytuł Mistrza w kategoriach psów patrolowo-tropiących, do wyszukiwania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych.

 
zdjęcie


Dzisiaj Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Jacenty Bąkiewicz dokonał uroczystego otwarcia X Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2007 r. W tegorocznych Mistrzostwach udział będzie brało jak zawsze, 51 przewodników, którym towarzyszą koordynatorzy ds. kynologii policyjnej przy Komendach Wojewódzkich Policji. Policjanci ci, zostali wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich.

zdjęcie   zdjęcie

W bieżącym roku zmianie uległa formuła Mistrzostw, która po raz pierwszy dopuszcza do udziału  psy do zadań specjalnych w dwóch kategoriach: do wyszukiwania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych. W skład trzyosobowej drużyny reprezentującej województwo wchodzi również przewodnik z psem patrolowo-tropiącym. Psy do wyszukiwania materiałów wybuchowych i narkotyków będą szukać określonych zapachów w środkach komunikacji publicznej (pociągi, autobusy, samochody), oraz w bagażach i pomieszczeniach. Patrolowo-tropiące zmierzą się w pościgu za sprawcą, obronie przewodnika przed napastnikiem, interwencji w pomieszczeniu, posłuszeństwie ogólnym, pokonywaniu przeszkód i tropieniu śladów ludzi. Sami policjanci wezmą również udział w punktowanym obowiązkowym strzelaniu z 500 metrowego dobiegu. Jeszcze dziś, po kontroli weterynaryjnej zwierząt, zawodnicy przystąpią do pierwszych konkurencji – strzelania i pracy węchowej w pomieszczeniach, bagażach i samochodach. Ostatnie konkurencje Mistrzostw rozegrają się w godzinach przedpołudniowych w piątek, a wyniki nazwiska laureatów poznamy tego samego dnia, o godzinie 14.00, podczas uroczystego zakończenia Mistrzostw.

zdjęcie   zdjęcie

Anna Galant, rzecznik CSP
zdjęcia Piotr Maciejczak ZKS