Motocross w CSP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 14.09.2007

Warkot motocyklowych silników rozbudził poobiedni spokój szkoły. Do Centrum zawitali czołowi polscy zawodnicy sportów motocyklowych i przedstawiciele organizacji motorowych, by spotkać się ze słuchaczami i kadrą. Był puchar dla Komendanta Centrum za dotychczasową współpracę i opowieści Jacka Czachora o rajdowych przeżyciach.

 

zdjęcie CSP od dawna współpracuje z Polskim Związkiem Motorowym Automobilklubem Polskim. Współpraca ta posiada szczególne znaczenie zwłaszcza dla Zakładu Ruchu Drogowego, który jako jedyny w Polsce kształci policyjne kadry o tej specjalności. Dzisiaj organizacje te uhonorowały wieloletnie więzi, wręczając naszemu Komendantowi puchar „z podziękowaniem za dobrą i owocną współpracę”.

Ten miły akcent miał miejsce w auli CSP, wypełnionej po brzegi słuchaczami, którzy chcieli spotkać się z naszymi gośćmi. Do Centrum przybyli: Prezes Zarządu Okręgowego Automobilklubu Polskiego w Warszawie p. Romuald Chałas, Dyrektor Biura Prezydialnego Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego i Przewodniczący Koła Seniorów Automobilklubu Polskiego p. Bogdan Kuczyk. Padło wiele miłych słów pod adresem naszej szkoły, szczególnie dużo czasu poświęcono tematowi bezpieczeństwa jazdy, który bezspornie łączy Policję z obydwoma organizacjami. Mówili o nim również czołowi polscy zawodnicy sportów motocyklowych z Team Orlen, których obecność stanowiła szczególną atrakcję nie tylko dla naszych słuchaczy RD. Jacek Czachor, czołowy Polski motocyklista rajdowy opowiedział o pasji do motoru, historii swoich startów, osiągnięciach i przygodach podczas rajdów, o adrenalinie. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy wszyscy jego relacji z Rajdu Dakar, którą obrazował film nakręcany podczas tych szczególnych zawodów, o których marzy wielu kierowców nie tylko motocyklowych. Dowiedzieliśmy się też, że Wicemistrz Świata 2004 w Rajdach Długodystansowych i Wielokrotny Mistrz kraju w Rajdach Enduro, na co dzień jest zwolennikiem rozsądnej, bezpiecznej jazdy. W spotkaniu uczestniczyli również jego młodsi koledzy: Kuba Przygoński i Marek Świderski, z którymi polski sport motocyklowy wiąże duże nadzieje. Po spotkaniu na auli, wszyscy przeszli na motodrom. No i wtedy się zaczęło. Zawodnicy dali policjantom pokaz swoich umiejętności w technice jazdy motocyklem crossowym. Nie zabrakło też ochotników, którzy pragnęli dosiąść dwóch motocykli KTM 300 i KTM 420 – naszych instruktorów jazdy motocyklem z ZRD.

zdjęcie   zdjęcie

Anna Galant, rzecznik CSP
zdjęcia Marzena Ziemak, ZTK
i Piotr Maciejczak, ZKS