„Jedziemy do odcięcia 2015”

Data publikacji 11.06.2015

11 czerwca, na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, odbyły się pierwsze w Polsce zawody jednostek specjalnych służb mundurowych „Jedziemy do odcięcia 2015”. Organizacją tego przedsięwzięcia zajęło się Biuro Operacji Antyterrorystycznych KGP i Wydział Realizacyjny KSP. Imprezę honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji.

W zawodach uczestniczyło 25 trzyosobowych drużyn, składających się wyłącznie z funkcjonariuszy i żołnierzy sił służb specjalnych. Rozgrywane były następujące konkurencje: podciąganie na drążku, pompki na poręczach, cross oraz pompki pucharowe.

Najlepszą okazała się drużyna SAT z Gorzowa Wielkopolskiego, drugie miejsce zajęli przedstawiciele WR Komendy Stołecznej Policji, a trzecie miejsce na podium przypadło  drużynie Biura Ochrony Rządu. Serdecznie gratulujemy.

Imprezie towarzyszyły pokazy zorganizowane przez uczestniczące w przedsięwzięciu jednostki, wystawy firm wspierających imprezę, a także dwa wydarzenia o charakterze charytatywnym: zbiórka krwi w mobilnych stacjach krwiodawstwa oraz zbiórka pieniędzy na wsparcie fundacji opiekującej się wdowami i sierotami po poległych na służbie policjantach.

Zawody „Jedziemy do ocięcia 2015” to pierwsza tego typu impreza w Polsce, która pozwoliła wyłonić najtwardszą drużynę „specjalsów” i przyczyniła się zapewne do lepszej integracji środowiska jednostek specjalnych z różnych formacji i resortów.

źródło:https://policja.pl/pol/zaproszenia-i-zapowied/113057,Jedziemy-do-odciecia-2015.html

zdj. Mariusz Mazewski ZSS