DTK- 02/15 zakończony - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DTK- 02/15 zakończony

Data publikacji 31.03.2015

Dobiegł końca kurs specjalistyczny DTK- 02/15 w zakresie techniki kryminalistycznej - poziom zaawansowany. W ramach przeprowadzonego kursu omawiany był m.in. wpływ nowych rozwiązań legislacyjnych, jakie pojawią się w Kodeksie postępowania karnego na pracę specjalisty/technika kryminalistyki na miejscu zdarzenia.

     Najbardziej wymagającym elementem kursu były niewątpliwie symulowane oględziny miejsca zamachu o charakterze terrorystycznym z użyciem broni palnej. Charakter i rozległość miejsca zdarzenia wymagały od słuchaczy nie tylko wiedzy i umiejętności właściwych dla ich specjalności, ale również inwencji i zmysłu organizacyjnego, jako że zastana sytuacja wymuszała przeprowadzenie oględzin metodą sektorową. Symulację przygotowali i czuwali nad jej właściwym przeprowadzeniem wykładowcy Zakładu Szkoleń Specjalnych, przy wsparciu ze strony Zakładu Interwencji Policyjnych.

       W trakcie kursu słuchacze mieli również okazję odbyć wizytę w Zakładzie Daktyloskopii oraz Zakładzie Biologii Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, gdzie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy obu tych komórek organizacyjnych, oraz najnowszymi trendami w obszarze środków techniki kryminalistycznej.

Opracował: podinsp. Jarosław Piotrowski
zdj. zbiory ZSS