Konie i jeźdźcy - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konie i jeźdźcy

Data publikacji 26.06.2014

23 czerwca br. w Ambasadzie Francji odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Stołecznej Policji oraz Zakładu Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Omówiono kwestie dotyczące współpracy pomiędzy francuską a polską Policją w zakresie szkolenia koni służbowych.

     Z polskimi funkcjonariuszami spotkał się Pan Frédéric Menard Oficer Łącznikowy Policji Francuskiej. Przedyskutowano zagadnienia związane z programem współpracy szkoleniowej w bieżącym roku i określono zakres merytoryczny wizyt szkoleniowych. Dokonano też ustaleń dotyczących szczegółów organizacyjnych przedsięwzięcia, w tym  terminów wyjazdów.

     To już kolejne spotkanie poświęcone polsko-francuskiej współpracy oraz wymianie doświadczeń w obszarze  metod i form wykonywania przez policjantów zadań z użyciem koni służbowych. Pierwsze, podczas którego m.in. przeprowadzono ćwiczenia symulacyjne z zakresu taktyki i techniki współdziałania szyku konnego z pododdziałem pieszych, w tym przewodników psów służbowych, odbyło się 24 marca br.

            hg

zdj. ZKP w Sułkowicach