Czytamy przedszkolakom - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czytamy przedszkolakom

Data publikacji 12.06.2014

W niecodziennych zajęciach uczestniczyli nauczyciele policyjni Zakładu Służby Prewencyjnej Centrum Szkolenia Policji. W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedzili Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Janusza Korczaka w Legionowie.

     Spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji “Cała Polska czyta Dzieciom” mają uświadomić dorosłym, że codzienne czytanie dziecku, to jeden ze sposobów na dobry rozwój emocjonalny i psychofizyczny dziecka.  W ramach tej akcji, 10 czerwca policjanci Centrum Szkolenia Policji: kom. Marceli Śmiałek, kom. Katarzyna Winnicka, asp. sztab. Radosław Nienałtowski, asp. Magdalena Błażejak, asp. Daniel Piętka, asp. Michał Komosiński i mł. asp. Przemysław Winnicki byli gośćmi siedmiu przedszkolnych grup. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadań odpowiednio dobranych do ich wieku i zainteresowań. Spotkania były oczywiście doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie zbliżających się letnich wakacji. Milusińscy mieli też okazję obejrzeć z bliska elementy wyposażenia służbowego policjanta.

     Głośne czytanie dzieciom to znakomita metoda wychowawcza i inwestycja w przyszłość dziecka, dlatego chętnie angażujemy się w tego rodzaju spotkania.

Marceli Śmiałek ZSP