Zakończyła się operacja „Jubileusz” - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończyła się operacja „Jubileusz”

Data publikacji 06.06.2014

Centrum Szkolenia Policji przez ostatnie dni odpowiadało za zabezpieczenie logistyczne ponad 850 policjantów z całej Polski, którzy zapewniali bezpieczeństwo i porządek publiczny podczas obchodów 25-lecia wolności w Warszawie.

      Radiowozy patrolujące miasto, patrole piesze, policjanci kierujący ruchem drogowym, policyjne eskorty kolumn z samochodami gości, pirotechnicy sprawdzający trasy przejazdu – tak przez ostatnie dni kilka tysięcy funkcjonariuszy Policji zabezpieczało obchody 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce. To jedna z większych operacji związanych z wizytami głów państw jakie miały miejsce na przełomie ostatnich lat w Polsce. Na uroczystości do Warszawy przyjechało ponad  50 delegacji z całego świata, m.in. prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

       Również Centrum Szkolenia Policji zaznaczyło swój udział podczas zabezpieczania operacji „Jubileusz”. Z bazy kwaterunkowo-żywieniowej CSP, w tym Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, korzystali funkcjonariusze ze związków taktycznych Oddziałów Prewencji Policji, ruchu drogowego, przewodnicy psów służbowych oraz grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

 

kr