Wizyta Milicjantów z Czelabińska - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 11.06.2007

Dzisiaj rozpoczęła się wizyta czterech przedstawicieli Instytutu Prawa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Czelabińsku. Rosyjskich milicjantów będziemy gościć do końca tygodnia. W tym czasie zapoznają się bliżej z funkcjonowaniem wydziałów CSP, odwiedzą jednostki terenowe polskiej Policji. Znajdzie się również chwila na spacer po warszawskim Starym Mieście. 

zdjęcie   zdjęcie

Przybyli do nas Naczelnik Wydziału Podwyższania Kwalifikacji płk. Wiktor Gorkun, Naczelnik Katedry Filozofii płk. Majsak Władimir, Zastępca Naczelnika Wydziału Nauczania mjr. Czekmurina Olga oraz Naczelnik Katedry Kryminalistyki mjr. Tiszin Dimitrij. W godzinach rannych gości przyjął Komendant insp. J. Bąkiewicz. Potem odbyło się spotkanie z kadrą kierowniczą Centrum. Gości poznali naczelników i kierowników poszczególnych wydziałów, które będą przyjmowały u siebie przedstawiając specyfikę swojej komórki. Do końca tygodnia, milicjanci z Czelabińska poznają pracę naszego Centrum w Legionowie oraz Sułkowicach i Kalu. Przypomnijmy, że pod koniec maja w czelabińskim Instytucie gościli przedstawiciele naszego CSP, którym przewodniczyła zastępca Komendanta, podinsp. Anna Rosół. Wizyty te, mają charakter typowo roboczy. Jest wiele wspólnych obszarów zainteresowania, na gruncie interesujących nas wspólnie policyjnych zagadnień, które stanowią podstawę naszych kontaktów. Czelabiński Instytut, oprócz swej działalności naukowej, na studiach oficerskich, zajmuje się podobnie jak Centrum kształceniem nowych kadr Milicji Rosyjskiej, oraz doskonaleniem zawodowym milicjantów pełniących już służbę w jej szeregach.

Program pobytu dydaktyków z Czelabińska obejmuje również wizyty w jednostkach liniowych, CLK KGP, oraz część nieoficjalną w postaci najpiękniejszych zabytków Warszawy.

 

zdjęcie 

Anna Galant,rzecznik CSP
zdjęcia Marzena Ziemak, ZTK