Weekend z kulturą - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 18.05.2007

Nasi słuchacze i pracownicy mieli kolejną okazję spędzenia weekendu w sposób oryginalny i atrakcyjny. Tych doznań dostarczyła 30 osobom wspólna wycieczka do kopalni soli w Wieliczce i Bochni oraz na krakowski Wawel, którą zorganizował WOSzID . 

 
Wycieczka dotarła najpierw do Bochni. Wiele wrażeń dostarczyła jej uczestnikom eksploatowana przez 900 lat kopalnia soli z jej wszystkimi atrakcjami: podziemnym boiskiem, kolejką i zjeżdżalnią na niższy poziom. Była zatem niecodzienna możliwość ześlizgu 400 metrów w dół...
 
zdjęcie Będąc organizatorem wycieczki, dając przykład innym, jako pierwszy ruszył nasz K.O. Za nim „poszybowała” w charakterystycznej pozie reszta. Mniej odważnym pozostały schody. Była też dyskoteka 300m. pod ziemią i wspólny nocleg. Na piętrowych łóżkach w jaskini solnej i w trzystuosobowym towarzystwie wszyscy zasnęli pełni wrażeń.
 
Następnego dnia zaplanowano zwiedzanie drugiej z naszych turystycznych polskich „pereł” – kopalnię soli w Wieliczce. Kapliczki podziemne i ta najpiękniejsza na świecie - Kaplica Św. Kingi, jezioro solankowe, czarowne rzeźby solne zapamiętają z pewnością wszyscy uczestnicy tej wycieczki, którzy wykonali sobie wspólne zdjęcie w komorze Ważyyna.
 
Drugim miejscem, które tego dnia odwiedziła nasza grupa, był Wawel, bo z Wieliczki udano się do Krakowa. Pełni wrażeń, po solankowej inhalacji i w dobrych humorach wszyscy wrócili do Legionowa.
 
Anna Galant, rzecznik CSP