Rekord naszych słuchaczy. - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 14.05.2007

Policjanci CSP uczestniczyli w próbie bicia rekordu Guinnessa z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Już dzisiaj wiemy, że byliśmy największą, bo 76 osobową grupą w Polsce, która w tak krótkim czasie oddała ponad 35 litrów krwi. Policjanci, którzy oddawali krew, przekazali na rzecz Domu dziecka w Chotomowie ponad 200 sztuk czekolad, co oznacza, że nasi dawcy pobili w ten sposób jeden z najpiękniejszych rekordów...

 

W dniach 11 i 12 maja obchodziliśmy Dni Honorowego Krwiodawstwa. Tym razem odbyły się one pod patronatem Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi.

zdjęcie Z tej okazji Krewnicy.pl oraz CaliVita International Polska zorganizowały w Centrum akcję HDK wśród słuchaczy i pracowników naszej szkoły. Tym razem jej zamierzeniem nie było jedynie ratowanie życia ludzkiego, ale również próba bicia rekordu Guinnessa przez polskich dawców krwi. Bo mało kto wie, ze aktualnymi posiadaczami rekordu Guinnessa w tej dziedzinie są Indie, gdzie w 2004 roku honorowo oddało krew 18 000 osób.

W tej próbie nie mogło brakować również i naszej szkoły. Zgłosiło się mnóstwo ochotników, jednak po wstępnych badaniach zakwalifikowano 76 policjantów, którzy tego dnia mogli oddać krew. Najwięcej osób zgłosiło się spośród słuchaczy kursu podstawowego NPU – 5. Chociaż nie znamy jeszcze wyników zamiaru bicia rekordu, tego dnia z pewnością padł pewien rekord naszej szkoły! Jak wszyscy honorowi dawcy, słuchacze którzy oddali krew, otrzymali czekolady, które zdecydowali się przekazać dla dzieci z Domu Dziecka w Chotomowie, z którym CSP utrzymuje bliski kontakt. W ten sposób dzieciaki otrzymają rekordową ilość, bo 208 sztuk czekolad od policjantów.

Anna Galant, rzecznik CSP