Z wizytą w Domu Dziecka w Chotomowie - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą w Domu Dziecka w Chotomowie

Data publikacji 08.11.2013

W miniony wtorek przedstawiciele Wydziału Dowodzenia, Zespołu Psychologów i Zakładu Służby Prewencyjnej Centrum Szkolenia Policji odwiedzili wychowanków Domu Dziecka im. Ojca Świętego Piusa XI w Chotomowie.

     W trakcie spotkania asp. Michał Komosiński porozmawiał z dziećmi na temat odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne oraz przedstawił katalog środków wychowawczych i poprawczych, jakie może zastosować sąd rodzinny i nieletnich wobec nieletniego, w przypadku zachowania niezgodnego z prawem. Sierż. Kamila Sitkowska i st. post. Ewelina Zapała-Sielezin przeprowadziły pogadankę na temat uzależnień oraz wartości i planów życiowych. Psychologowie policyjni w trakcie rozmowy z dziećmi zwrócili szczególną uwagę na szkodliwość palenia papierosów i konsekwencje eksperymentowania z narkotykami. Niezwykle cennym momentem spotkania był czas, w którym dzieci opowiadały o swoich zainteresowaniach, marzeniach i planach na przyszłość.

     St. asp. Bogusław Balcerowski, który jest koordynatorem Samorządu Słuchaczy CSP, uzgodnił z siostrami zakonnymi szczegóły kolejnego spotkania. Przedstawiciel Wydziału Dowodzenia zapowiedział dzieciom niespodziankę, co natychmiast wzbudziło duże zainteresowanie. Na grudniowym spotkaniu dowiemy się o jakiej niespodziance mówił st. asp. Bogusław Balcerowski.

 

Kamila Sitkowska Zespół Psychologów

Zdj. Bogusław Balcerowski WD