Remont budynku internatowego - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Remont budynku internatowego

Data publikacji 19.08.2013

Dziś na terenie Centrum Szkolenia Policji rozpoczęły się roboty budowlane polegające na remoncie i przebudowie budynku internatowego nr 49. Zgodnie z planami prace zakończą się do dnia 31 sierpnia 2016 r.

     Przebudowa ma na celu dostosowanie internatu do obowiązujących standardów i potrzeb inwestora. Zakres robót obejmuje min. roboty termomodernizacyjne, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, wentylacyjnej, wykonanie instalacji teletechnicznej, wymianę tynków.

     Wartość przedsięwzięcia wynosi 7.929.000,0 zł. Koszty robót termomodernizacyjnych w kwocie 1.510.397,0 zł zostały zakwalifikowane do dofinansowania w 2014 r. przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w ramach zadania Termomodernizacja budynku internatowego nr 49 na terenie Centrum Szkolenia Policji.  

     Planowana forma architektoniczna i funkcja budynku.

     Część internatowa będzie składać się ze 130 pokoi dwuosobowych rozmieszczonych na 4 kondygnacjach. Każdy pokój będzie wyposażony wydzieloną łazienkę z w.c., natryskiem i umywalką. W skład części internatowej wchodzą 4 pokoje socjalne – wyposażone w aneksy kuchenne (przygotowanie napojów gorących, podgrzewanie gotowych potraw, na potrzeby słuchaczy).

     Część szkoleniowa składa się z sal wykładowych i sal telewizyjnych zlokalizowanych na każdej z czterech kondygnacji w wydzielonym skrzydle budynku. W piwnicy oprócz magazynów sprzętu administracyjnego oraz wyposażenia niezbędnego do szkoleń, zaprojektowano 4 samoobsługowe pralnie i suszarnie na potrzeby słuchaczy.

     Wykonawcą robót jest firma „BUDIMPOL” Sp. z o.o. z/s w Warszawie.

 

 

Zbigniew Okulski – Wydział Inwestycji i Remontów