Mistrzowie judo - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzowie judo

Data publikacji 10.06.2013

W Pucharze Polski Judo Masters Zbigniew Więckowski wywalczył złoty medal. W VII Mistrzostwach Płocka w Judo także Antoni Zalewski stanął na najwyższym stopniu podium. Legionowskie Towarzystwo Sportowe i Sekcja Judo z Wieliszewa prowadzone przez trenerów Madlenę Kratiuk i Jacka Kuźmińskiego po raz pierwszy doczekały się wychowanka na Pucharze Polski i to od razu z takim wynikiem.

     Zbyszek Więckowski nie miał sobie równych w kategorii do 60 kg wygrywając w efektownym stylu dwie z trzech rozegranych walk, obie wygrane przypieczętował stosując techniki w parterze po przewróceniu przeciwnika. Bezkonkurencyjny w grupie młodzików okazał się Antek Zalewski (do 66 kg), który wszystkie cztery walki rozstrzygną na swoją korzyść wygrywając przed czasem poprzez Ippon.

     Reprezentacja LTS oprócz dwóch złotych medali przywiozła jeszcze dwa inne krążki. Marika Arusztowicz wywalczyła srebrny medal w kategorii do 39 kg, gdzie stoczyła cztery pojedynki wszystkie zakończone przez Ippon, niestety w finale po drobnym błędzie na swoją niekorzyść. Brąz z Płocka przywiózł Michał Zbysiński(kat. do 42 kg), który stoczył dramatyczną walkę o trzecie miejsce wygraną dopiero w dogrywce po efektownym rzucie. Piąte miejsce zdobył Jan Rzeczkowski.

     Mistrzostwa rozegrane zostały w sobotę 8 czerwca w Płocku, gdzie na sześciu tatami rywalizowało ponad 300 zawodników począwszy od grupy dzieci, aż po zaawansowanych wiekiem mastersów.

     Ostatnim sprawdzianem przed wakacyjną przerwą będzie turniej powiatowy w Wieliszewie w dniu 23 czerwca, na który zapraszamy wszystkich sympatyków sportów walki .

www.judo-legionowo.pl

Jacek Kuźmiński

Prezes LTS