Wspólna polityka bezpieczeństwa i obrony - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólna polityka bezpieczeństwa i obrony

Data publikacji 09.10.2012

8 października br. w Warszawie rozpoczęło się szkolenie "Strategiczny kurs na temat współpracy Unii Europejskiej z Partnerami Wschodnimi w ramach Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony". Przedsięwzięcie organizowane jest przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej oraz Folke Bernadotte Academy ze Szwecji. W programie szkolenia zaplanowano również wizytę w Centrum Szkolenia Policji.

     Szkolenie realizowane jest w ramach Akademii Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego powołanej na mocy deklaracji z II Szczytu PW (Warszawa, 29-30 września 2011 r.). Uczestniczą w nim decydenci wyższego szczebla (MSZ, MON, MSW oraz urzędy prezydenckie) z państw Partnerstwa Wschodniego, w sumie 24 osoby z Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.

     W Centrum Szkolenia Policji odbyły się wykłady na temat budowania narodowych zdolności cywilnych – procesy kadrowe i szkolenie oraz przygotowania personelu do uczestniczenia w międzynarodowych operacjach pokojowych. Uczestnicy spotkania zwiedzili też obiekty szkoły.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS