Z wizytą u strażaków - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą u strażaków

Data publikacji 26.09.2011

20 września br., słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego SZP-2/11 komp. II pl. 3, mieli okazję poznać strukturę oraz zadania i warunki służby funkcjonariuszy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 15, przy ul. Młodzieńczej w Warszawie.

           JRG 15 jest nie tylko jednostką gaśniczą, ale i ratowniczą o dużym spektrum działania. W kraju są tylko cztery tego typu jednostki.

           Dowódca jednostki przedstawił wyposażenie sal i hangaru. Zaprezentował również materiał filmowy z ćwiczeń prowadzonych w symulowanych zdarzeniach, a także dotyczący akcji prowadzonej na Haiti, gdzie miało miejsce dramatyczne w skutkach trzęsienie ziemi.

           Słuchacze mieli okazję podziwiać umiejętności psów służbowych rasy labrador, które doskonale sprawdzają się w służbie. Strażacy zaprezentowali też dekontaminację „ofiar” chemicznego skażenia.

           W trakcie spotkania wielokrotnie podkreślano, jak wiele zadań na rzecz społeczeństwa realizowanych jest wspólnie przez strażaków i policjantów.

           Wizyta miała niezwykle pożyteczny charakter. Pozwoliła poznać policjantom specyfikę pracy funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i formy współpracy między instytucjami.

 

Elżbieta Parzych

zdj. sluchacze SZP-2/11 /II/ 3