Seminarium Trójstronne we Francji - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seminarium Trójstronne we Francji

Data publikacji 14.06.2011

Słuchacze kursu podstawowego SZP1/11 uczestniczyli w Seminarium Trójstronnym trzech szkół policyjnych, które odbyło się w szkole Policji w Nimes we Francji.

„Wspólne zadania, wspólne problemy – działania Policji w trzech krajach” – pod takim hasłem w dniach 05-11.06.2011r. odbyło się kolejne już seminarium trójstronne skierowane do młodych policjantów z Francji, Niemiec i Polski, zaczynających pracę w Policji.

Tym razem gospodarzem była największa szkoła Policji we Francji położona blisko Morza Śródziemnego. Partnerami współpracy są: Stowarzyszenie „Leo Lagrange” we współpracy ze Szkołą Policji w Nimes – Francja, Stowarzyszenie „Arbeit Und Leben” we współpracy ze Związkami Zawodowymi Policji w Meklemburgii i z Wyższą Szkołą Zawodową dla Pracowników Administracji Publicznej, Policji oraz Wymiaru Sprawiedliwości – Güstrow Niemcy oraz IPA CSP Legionowo we współpracy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Spotkania te służą poszerzeniu wiedzy na temat struktury i funkcji Policji w krajach uczestniczących w seminarium, jak i również zapoznaniu się z kulturą, obyczajami regionalnymi jak i narodowymi oraz służą poszerzaniu umiejętności językowych.

Oprócz zajęć teoretycznych obejmujących prezentacje poszczególnych krajów słuchacze mięli okazję wziąć udział w scenkach gdzie tematem przewodnim były zamieszki i agresja tłumu skierowana na policjantów podejmujących interwencję. Ciekawostką były odwiedziny w CRS – jednostka odpowiadająca naszym oddziałom prewencji. Tam też zaprezentowano strukturę CRS jak i sprzęt jakim posługują się policjanci francuscy podczas zabezpieczeń imprez masowych. Program kulturalny obejmował m.in. zwiedzanie Avignon, Aigues-Mortes czy Nimes. Wplecione w program zajęcia sportowe jak paintball, zajęcia na hali sportowej czy spływ kajakowy przyczyniły się do integracji grupy i nawiązaniu kontaktów, które zapewne przetrwają przez długi czas.  

 

mł. asp. Magdalena Błażejak ZSP